Taras z drewna czy z profili metalowych?

Taras to wspaniałe miejsce. Może być twoją letnią jadalnią, miejscem spotkań z przyjaciółmi albo biurem z widokiem na ogród. Budowa tarasów jest dla nas te nie tylko pracą, ale i przyjemnością. Robimy pomiary, przygotowujemy projekt z wizualizacją 3D ale zanim to nastąpi zadajemy klientowi najważniejsze pytanie: z jakiego materiału robimy?

Opcji jest kilka: podłoga z drewna lub kompozytu, konstrukcja zadaszenia z drewna lub metalowa, pokrycie z poliwęglanu, blachy, gontów lub papy. I tak przy podłodze wybór jest niewielki, tak przy całej konstrukcji otaczającej już trzeba się zastanowić, czego oczekujemy.

Jakie są podstawowe różnice między konstrukcją z drewna a metalową?

Pierwsza różnica jest widoczna. Dosłownie. Konstrukcja z drewna jest bardziej masywna (przekroje od 10cm i więcej), w kolorystyce często bliższej naturze (tik, mahoń czy sosna). Metal zwykle malowany jest w kolorach RAL, zaś same słupki są dużo cieńsze niż drewno (4-5cm).

Druga różnica to czas stawiania konstrukcji i pracochłonność. Metalowe elementy są gotowe do skręcania, przygotowane zgodnie z instrukcją. Potrzebujesz wkrętarki, kilku bitów, poziomicy i odrobinę zdolności manualnych. Do pracy z drewnem potrzeba już więcej zdolności i narzędzi, takich jak piła, mocna zakrętarka, dłuta, artykuły ścierne, impregnaty, śruby itd. Konstrukcję drewnianą musi ktoś zaprojektować, wyciąć, zmontować. Nie da się kupić gotowca, jak w przypadku modułowych zadaszeń metalowych z poliwęglanem.

Kolejna rzecz – nietuzinkowość. Zaprojektowana indywidualnie konstrukcja z drewna może być naprawdę nietypowa. Wszystko zależy od budowniczego, pomysłów klienta i inwestora. Poza tym drewno pasuje zarówno do stylowych wiejskich posiadłości jak i do nowoczesnych loftowych budowli.

Nowoczesne wydanie drewna
Drewno w nowoczesnej odsłonie

W naszej ofercie usług znajdziecie nie tylko tarasy i konstrukcje drewniane, ale i metalowe. Wprowadziliśmy sprzedaż z montażem wiat, zadaszeń i pergoli na aluminiowym profilu, ze zintegrowaną rynną, pokryciem z poliwęglanu komorowego lub falistego.

Możesz zobaczyć nasze realizacje na instagram

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu.

e-mail: marcin.mruk@blachbud.pl

Baner Blachbud Drewno i Metal
BB1

więcej w zakładce „Usługi”

Similar Posts