Gładź bezpyłowa – jak to działa?

Najpopularniejszym sposobem na gładkie ściany i sufity jest gładź. Na runku dostępnych jest wiele produktów, różnią się grubością ziarna, sposobem aplikacji, czasem wiązania itd. Każda gładź wymaga wyszlifowania dla efektu gładkiej i estetycznej ściany. Wtedy powstaje masa pyłu gipsowego, którego posprzątanie zajmuje dużo czasu i energii. Dodatkowo osoby wrażliwe na pyły mają nie lada problem z tym tematem.

Istnieje jednak świetna alternatywa – gładź bezpyłowa.

Jakie ma zalety?

Przede wszystkim nie ma pyłu podczas szlifowania, dzięki czemu nie ma bałaganu, drażniącego drogi oddechowe pyłu i praca idzie szybciej. Oszczędzasz czas ale i pieniądze, bo nie musisz kupować materiałów ściernych itd.

Jak to działa?

Gładź bezpyłowa to gotowa masa w wiadrze (występuje również w formie proszku w worku), którą nakłada się tradycyjnie na ścianę, ale szlifuje się ją na mokro. Kiedy masa na ścianie jest jeszcze wilgotna, ale nie klei się do palca, przystępuje się do szlifowania/gładzenia za pomocą pacy z miękką gąbką. Gąbka musi być regularnie moczona w wodzie, by idealnie wygładzić powierzchnię.

Topowym produktem w naszej ofercie jest Cekol F-16 (link do strony producenta)

Co ciekawe, można gładź nakładać również wałkiem! To wielkie ułatwienie szczególnie przy gładkich ścianach wymagających jedynie renowacji.

Średnie zużycie F-16 to ok.1,5 kg/m²/mm.

Kiedy warto stosować gładź bezpyłową?

Najbardziej sprawdza się w sytuacjach, gdy musisz przeprowadzić remont bez „wyprowadzania się” z pomieszczenia i nie możesz sobie pozwolić na totalny bałagan. Kto robił tradycyjną gładź ten wie, jak pył potrafi się „wcisnąć” w każdy zakamarek 😉

Masz więcej pytań? Skonsultuj się z doradcą technicznym firmy Cekol.

Cekol F-16 wiadro 20kg u nas teraz w cenie 49 PLN (z vat)

,

,

,

Uwaga! Firma BLACHBUD nie prowadzi sprzedaży wysyłkowej.

Istnieje możliwość złożenia zamówienia telefonicznie lub przez e-mail z dostawą na terenie powiatu Pabianickiego.

Zapraszamy 🙂