Czy uważasz, że dobre bo polskie?

Jak często sprawdzasz kraj pochodzenia produktu, który kupujesz? Czy jesteś świadomym konsumentem?
Logo Produkt Polski
Szukaj produktów z tym logiem. Dobre, bo polskie.
Od wielu lat wspieramy akcję #dobreBoPolskie oraz #produktPolski poprzez sprzedaż towarów wyprodukowanych u nas w kraju, przez lokalne firmy z polskim kapitałem, a także przez firmy rodzinne. Dlaczego warto wpierać lokalnych przedsiębiorców? Czy polskie produkty są warte zainteresowania?

Wspierając polskie firmy (producentów i sprzedawców) sprawiasz, że płacą oni podatki właśnie w Twojej gminie/mieście/województwie. Dzięki temu samorządy mają większe fundusze na rozbudowanie infrastruktury, na remonty szkół, place zabaw czy lokalne imprezy. A poczucie satysfakcji jest tym większe, im bardziej świadomie kupujesz.

Niektóre z polskich marek związane są z nami już od dekad. Na przykład producent chemii budowlanej #Cekol – ich produkty sprzedajemy od 20 lat! System rynnowy #Bryza cieszy się zaufaniem Klientów od ponad 15 lat. Również profile do suchej zabudowy, śruby, papy, chemia budowlana i środki do pielęgnacji roślin, drabiny, niektóre narzędzia, zaprawy i wiele wiele więcej naszego asortymentu wyprodukowano w Polsce właśnie! Odwiedź nas SKLEP.

Jesteśmy lokalnymi patriotami, dlatego wspieramy też wiele lokalnych inicjatyw związanych z kulturą, młodzieżą oraz pomocą potrzebującym.

Skąd wiadomo, że produkt jest polskiego pochodzenia?

Najlepiej sprawdzić kod kreskowy: początek 590 oznacza, że produkt jest produkowany (częściowo lub w całości) w Polsce właśnie. Najlepiej jest sprawdzić dane producenta i informację, czy jest on faktycznie PRODUCENTEM czy tylko IMPORTEREM danego towaru. Co ciekawe, niektóre produkty oznaczane jako „produkt polski” w rzeczywistości mają inny kraj pochodzenia. Takie błędne informowanie wprowadzają szczególnie producenci warzyw, odzieży i zabawek. Niestety kampanie informacyjne nie są na tyle skuteczne, by konsument zwracał na to uwagę.

Oznacz hasztag #dobreBoPolskie #promujePolskieFirmy czy #wspieramLokalnie w swoich mediach społecznościowych. Ponieważ naprawdę dobre to, co polskie.

Sprawdzaj też sklepy, które odwiedzasz – czy promuje rodzime marki, czy ma lokalny kapitał i czy zatrudnia pracowników w sposób legalny. Lokalny patriotyzm to także budowanie więzi. Nasi sąsiedzi są naszymi ulubionymi klientami, mamy świetne relacje, znamy swoje przyzwyczajenia, dzięki czemu współpraca jest niezwykle satysfakcjonująca.

Kiedy idę do ulubionego warzywniaka, zawsze czekają na mnie odłożone najlepsze rzodkiewki, koperek dostaję największy a do zakupów zawsze dostaję pachnące jabłuszko gratis. Dlaczego? Ano właśnie dlatego, że robię tu zakupy regularnie, znamy się z Panem sprzedawcą od lat. Tak samo jest w sklepach budowlanych. Jeśli jest się stałym klientem, powstają fajne więzi.

Czy ty też lubisz robić zakupy w swojej okolicy?

Aby było jasne – artykuł ten nie jest formą namawiania do tego, by nie kupować w ogóle w zagranicznych sieciówkach ani nie wybierać towarów wyprodukowanych poza granicami kraju. Tak się zwyczajnie nie da!

Moim celem jest zaszczepienie w konsumencie pewnej świadomości.

Zapraszamy na zakupy i do współpracy 🙂

Grafika informacyjna Blachbud - Dobre bo polskie
Polskie produkty w naszym sklepie

„Blachbud” M. Jaguszewska

Similar Posts